[X]
         

Niebagatelne znaczenie dla funkcjonowania firmy ma jej usytuowanie w jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów kraju - Wielkopolsce.

Ze względów dystrybucyjnych istotną rolę odgrywa bezpośrednia bliskość ważnych międzynarodowych szlaków komunikacyjnych i zachodniej granicy. Umożliwia to skuteczne działanie zarówno na rynku krajowym jak i dotarcie z naszymi produktami do odbiorców na rynku zachodnim.

Miko PLUS Sp. z o.o. jest producentem najwyższej jakości śmietanek i mleczka do kawy oraz soku cytrynowego do herbaty pod marką CHAMPION obecną na rynku od początku lat 90-tych. W odpowiedzi na oczekiwania rynku w lipcu 2006 roku wprowadziliśmy nowa linie produktów pod marką MAŁA BIAŁA- zabielacze do kawy UHT o smaku amaretto, orzech i wanilia oraz zabielacz do kawy UHT light.

Wymogi Unii Europejskiej oraz dynamiczny wzrost konkurencji ze strony producentów krajowych stanowi dla nas poważne wyzwanie. Sprostanie oczekiwaniom współczesnego rynku wymaga od nas ciągłego podnoszenia jakości, przede wszystkim poprzez usprawnienie metod produkcji. Wiąże się to z koniecznością dokonywania systematycznych inwestycji w nowe technologie i urządzenia.

Miko Plus wyposażone jest w najnowocześniejsze linie produkcyjne światowej klasy. W zakładzie obowiązuje system jakości HACCP. Posiadmy także certyfikat norm IFS (International Food Standard wyd. 5). Jednostką certyfikującą była renomowana i uznawana przez sieci handlowe firma DQS Gmbh.

Zaufali nam: CARREFOUR POLSKA SP.Z.O.O., EKO, JERONIMO, LEWIATAN, METRO GROUP, NETTO, POLOMARKET SP. Z O.O., INTERMARCHE, E. LECLERC, TESCO.